Fordulj hozzám
Pszichológiai tanácsadás gyermekeknek és szülőknek

Minden szülő azt szeretné, hogy gyermeke boldog életet éljen, és könnyedén vegye a kihívásokat. Teljesen természetes, ha ebben önmagunk elakadunk, azonban a pszichológia már rengeteg eszközt kínál arra, hogy megbirkózzunk ezekkel, legyen az valamilyen szorongás legyőzése, esetleg a pozitív testkép megteremtése. Az ülések során személyre szabottan dolgozunk az legszéleskörűbben elismert, hatékony módszerrel, a kognitív viselkedésterápiával. Az alkalmak során a gyermek, serdülő, és szülő is elsajátíthatja azokat a technikákat és elveket, melyek az akadály feloldásához szükségesek. Így a pszichológiai tanácsadás folyamata nem csak az aktuális probléma áthidalásában segít, de abban is, hogy később hatékonyabban vegyük az élet megpróbáltatásait.
Néhány példa arra, hogy miben tudok segíteni:
- Tanulási nehézségek – új eszközök a jobb jegyekért
- Szorongás, félelmek legyőzése – pl. dolgozatok, iskolafóbia
- Kommunikációs nehézségek oldása – ha nem beszél, vagy nehéz kiállnia magáért
- Az önbizalom, pozitív énkép, testkép erősítése
- Valamilyen akut nehézség, például válás feldolgozása
- A család harmonikusabb működése
- Dadogás, magatartászavar, figyelem fejlesztése
Előadások
Mérgező kapcsolatok
Azt mondja, szeret, de mégis kínoz?
Azt mondja, Te vagy a világa közepe, mégis megaláz?
Az egyik pillanatban a fellegekbe repít a következőben pedig a földbe döngöl?
A szavai mintha dicsérnének, de mégis úgy érzed, soha nem tudsz elég jó lenni? Bármit teszel is az vagy kevés, vagy rossz?
A veszekedésekben egy dolog biztos: mindig Te vagy a hibás?
Ismerős?
Boldog vagy, mert ő van neked, de közben valahogy mégis boldogtalanul élsz. Az idegőrlő hajszában, hogy fenntartsd a kapcsolatod egyre több dologban alkuszol meg, egyre több dolgot viselsz el, miközben egyre szomorúbbá válsz… Beleragadsz egy helyzetbe, egy kapcsolatba, ahol tökéletesen tisztában vagy azzal, hogy valami sántít, ahol legbelül érzed, hogy nem jó Neked, mégis képtelen vagy kilépni belőle…
Az előadáson a mérgező kapcsolatokról, az érzelmi bántalmazásról tudhatsz meg többet. Megtanulhatod észrevenni az intő jeleket, hogy minél hamarabb meghozhasd a helyes döntést a boldogságod érdekében. Emellett az előadás első felében megismerkedhetsz a nárcisztikus és borderline személyiségzavarral, és a pszichopátiával, hogy könnyebben navigálj az emberi kapcsolatok útvesztőjében: hiszen annyi információ kering róluk, de mit takarnak valójában ezek a szavak?
Honnan tudhatod, hogy veled van-e gond, vagy egyszerűen már régen szakítanod kellett volna, vagy otthagynod a helyzetet?
Érdekel, meddig érdemes maradni és tenni valamiért? Szeretnéd tudni, mikortól válik egy kapcsolat mérgezővé, és mit tehetsz akkor, ha újra és újra ugyanazokat a mintákat ismétled? Ha ehhez hasonló kérdésekre keresed a választ, akkor szeretettel ajánlom neked az előadást, amelyet hamarosan online is megnézhetsz.
Pszichológiai konzultáció felnőtteknek

Mindenféle élethelyzetű és személyiségű ember megfordul nálam, akikben a közös csupán az, hogy a problémák szőnyeg alá seprése helyett szeretnének végre tudatosan előrébb jutni az életükben, és jobban érteni és kezelni az életüket és kapcsolataikat. Úgy gondolom, hogy az önmagunkba fektetett munka a legjobban megtérülő befektetés, és „fejleszteni” magunkat a lehető legkedvesebb cselekedet, amit szeretteinkkel és magunkkal tehetünk.
Az általam végzett pszichológusi tevékenység nem egészségügyi vagy orvosi tevékenység, egészségpénztáraknál nem számolható el.
Néhány témakör, mellyel hozzám szoktak fordulni:
- Önértékelési problémák, avagy amikor úgy érzed, hogy egyszerűen sosem vagy „elég jó”, vagy nem mersz tenni azokért a dolgokért, amire igazán vágynál
- Szabadulás érzelmileg bántalmazó kapcsolatokból és visszatalálás önmagadhoz
- Kommunikációs- és kapcsolati nehézségek (legyen az munkahely, család, barátok vagy párkapcsolat)
- Szorongás, stresszkezelés
- Önismereti kérdések, az érzelmi intelligencia fejlesztése, családi minták megértése
- Motiválatlanság, levertség, munkahelyi problémák és az értelmet adó hivatás, életcél kérdésköre
- Életvezetési kérdések: célállítás, időbeosztás, munka-magánélet egyensúly
- A másik nem megértése, társkeresés, ismerkedés, és ez ehhez kapcsolódó szorongás enyhítése
- Transzgenerációs nehézségek, traumák oldása
Milyen módszerrel dolgozom?
Holisztikus szemléletben dolgozom, rugalmasan a problémakörhöz és személyes igényeidhez igazítjuk a folyamatot. A relaxációs eszközöktől a kognitív megközelítésen át a legújabb idegrendszer-alapú traumafeldolgozó módszerekig sok minden megtalálható az eszköztáramban.
Ide tartozik például a Brainspotting, mely a test természetes öngyógyító folyamatát facilitálva segíti a traumák, maladaptív minták feldolgozását egészen transzgenerációs szintekig, vagyis olyan érzésektől és élményektől is lehetséges meggyógyulni általa, ami nem is a saját emléked. Ezáltal rajtad keresztül már a fejlődés adódhat majd tovább, az addigi sérülések helyett.
A pszichológiai konzultáció díja 22 000 Forint / 55 perc.
Az én történetem…
Tinédzserként voltam először pszichológusnál. Az akkori, első szakításom olyan mély hatással volt rám, hogy felerősítve az addigi hiányokat, ürességérzetet és elveszettséget, végleg úgy éreztem, hogy szeretnék változtatni azon a depressziós, szorongó mintán, ami eluralta a világom. Akkoriban nem láttam értelmét az életemnek, reggelente nehéz volt rávennem magam arra, hogy felkeljek, és szinte semmi nem tudott motiválni. Annak ellenére, hogy néhány barátom mindig volt, nem tudtam, hogyan építsek ki támogató és mély kapcsolatokat.
A beszélgetések, pszichológiai ülések során rájöttem arra, hogy sokkal több minden rejlik emögött, mint a szakításom: elindultam az önismeret útján, vizsgálva saját érzelmeim alakulását, a családi mintákat, a gondolataink erejét, transzgenerációs traumákat. Erősnek és okosnak tartottam magam, aki mindent megold egyedül: és pont ezért is volt annyira jó érzés megtapasztalni azt, hogy milyen jó, ha egy másik ember segít nekem, és hogy néha nekünk évekig tartó erőlködés az, amit a másik egy mondatával átkapcsolhat bennünk. Mert az, hogy megoldhatnám egyedül nem jelenti azt, hogy nem sokkal jobb megoldani valaki mással. Hiszen mindannyiunk elemi vágya, hogy kapcsolódjunk, ezért igazán csak egy kapcsolódásban írhatjuk újra ezeket.
És lassacskán tényleg megváltozott minden. Egyre több eszközt kaptam ahhoz, hogy változzak, és hogy kilépjek abból az automata üzemmódból, ami generációk óta jelen volt körülöttem: épp elég embert láttam tönkre menni és elszürkülni a megfelelés és a szorongás hálójában ahhoz, hogy úgy érezzem, velem ez a sor véget kell, hogy érjen. Az ürességérzettel töltött órákból egyre több lelkesedéssel teli nap lett. A beforduló sírásból és letörtségből egyre több nevetés és kapcsolódás. A megfelelési kényszerből az, hogy már képes vagyok a legtöbb hibámmal együtt átölelni magam. A fejemben létező kapcsolódások és álmodozás helyett pedig megszületett az a képesség, hogy tudok nyitni mások felé, tudok kezdeményezni, és ami legfontosabb: merem megmutatni magam. Úgy érzem, hogy nekem a pszichológia eszközei rengeteget segítettek abban, hogy ma már könnyedén tudjam életem minden területén megteremteni a jóllétet. Olyan rugalmasság született meg bennem, mely mára szinte szupererőként van jelen intenzív érzelmeim, és az élet változásainak kezelésében.
Gyökeresen nem változtam meg: ugyanazzal az érzékenységgel rendelkezem, de mára már tudom, hogy ez hatalmas erő is. És sokszor ugyanúgy rosszul esnek dolgok, és nem úgy reagálok, ahogy a „nagy könyvben” meg van írva. Viszont teljesen más az, ahogy ezekből a helyzetekből visszatalálok önMAGamhoz, az egyensúlyomhoz, és teljesen más minőségben tudom élni a mindennapjaimat.
És persze minderre nem az a recept, hogy az ember (csupán) pszichológushoz járjon, hanem, hogy az élet minden szegletét legyen bátorsága megtapasztalni, és közben egy megtartó, elfogadó hozzáértő segítségével tudjon reflektálni ezekre a helyzetekre. Minél hamarabb kezdünk el magunkkal foglalkozni, annál több technika lesz a kezünkben érzelmeink kezeléséhez, örömteli társas kapcsolatok megteremtéséhez és a megfelelő célok, értelemmel teli élet választásához.
Hiszen: „A világ legnagyobb gondja is könnyedén megoldható lett volna, amikor még kicsi volt” (Lao-Ce), és miért lennénk közepesen, ha lehetünk valóban jól?